Vizyon: Konservatuvarımızın vizyonu, bölgesinde ve Balkanlarda en iyi konservatuvar olmak ve konservatuvarımızda kendine güveni tam, çağdaş modern ve alanında başarılı meslek yaşamlarında en yüksek noktalara ulaşmayı hedef alacak donanımlı öğrenciler yetiştirmek en büyük idealimizdir.
Bu idealimizi gerçekleştirebilmek amacıyla tüm öğretim üyeleri ve elemanları kadrolarımızın kendilerini yetiştirebilmeleri ve geliştirebilmeleri için yurt içi ve yurt dışında seminer toplantı, sempozyum, panel, konser, master-class, müzik festivalleri gibi etkinliklere katılımlarının sağlanabilmesi için kurumumuz her türlü desteği sağlamaya çalışmaktadır.
Misyon: Ülkemizdeki müzik, bale, kültür ve sanatlarını korumak, yaşatmak ve yaymak bu alandaki ulusal birikimleri işleyip geliştirmek, geleneksel biçimi çağdaş evrensel anlayışı içinde işlemek, dalında yüksek nitelikte yetkili, kültürlü, araştırıcı, yorumcu, yönetici ve öğretici sanatçılar yetiştirmektir.
Başarılar: Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Rotary Klübü I. Genç Müzisyenler Yarışması 01 Mayıs 1998
İlköğretim:
Sabina HASANOV (Piyano Birincilik Ödülü)
Özlem KOLAT (Klarnet İkincilik Ödülü)
Çağlayan ÇETİN (Viyolonsel İkincilik Ödülü)
Ayça YILMAZ (Piyano Üçüncülük Ödülü)
Mustafa Nuri HAYBAT (Piyano Üçüncülük Ödülü)
Serkan KISA (Keman Üçüncülük Ödülü)
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Rotary Klübü II. Genç Müzisyenler Yarışması 15 Mayıs 1999
İlköğretim:
Hüsnü Burak GÖÇER (Flüt Üçüncülük Ödülü)
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Rotary Klübü III. Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması 22 Nisan 2000
İlköğretim:
Aziz SAPAYEV (Viyolonsel Birincilik Ödülü)
Burak AKTAN (Klarnet Birincilik Ödülü)
Merve NUVASİL (Klarnet Birincilik Ödülü)
Sabina HASANOV (Piyano Üçüncülük Ödülü)
Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü VI. Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması
Dina HASANOV (Piyano Birincilik Ödülü)
Gökçe TUĞRUL (Piyano Birincilik Ödülü)
Akılcan GÜNTEKİN (Piyano Üçüncülük Ödülü)
Neriman AKPEROV (Viyolonsel İkincilik Ödülü)
Ahmet GÜMÜLCİNELİ (Viyolonsel İkincilik Ödülü)
Taygun FULÜRYA (Viyolonsel İkincilik Ödülü)
Ferec AKPEROV (Klarnet Birincilik Ödülü)
Sancar SAPAYEV (Keman Birincilik Ödülü)
Çise KORKMAZ (Keman Birincilik Ödülü)
Saatler: 08:30 - 17:30 Isınma: Doğal Gaz Bağlantı: Diğer Yabancı Dil: Sportif Etkinlikler: Bilimsel Etkinlikler: Proje Çalışmaları: